Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS PŘEDSTAVUJEME SE Radek Kalenský
RADEK KALENSKÝ - hlavní náčelník Awany v ČR
PŘEDSTAVUJEME SE - PŘEDSTAVUJEME SE

*čím jsem chtěl být, čím jsem: Mým snem bylo stát za kamerou, ale stal se ze mne výzkumník v oboru radiolokace. Pak jsem uvěřil v Krista a stal se křesťanem. Chtěl jsem učit na střední škole, což mi Pán Bůh po sametové revoluci na čtyři roky splnil. Po celou dobu od obrácení Pán Bůh naplňoval zaslíbení, které mi dal těsně po obrácení – pracovat s dětmi. Ze střední školy elektrotechnické mne však povolal jako kazatele na plný úvazek k dospívajícím a později jako misionáře k dětem v Awana klubech.

* ve volném čase nejraději: Čtu zajímavé knížky o psychologii. Mou vášní je opravovat vše, co nefunguje. Rád podnikám nové cesty do digitálního světa počítačů.

* ze zvířat mám rád: Naši malou yorkšírku Molly.

* když si mohu vybrat, z jídel volím: Svíčkovou na smetaně; ale s přehledem vede klasický červený šťavnatý a sladký meloun.

*z barev volím: Teplou červenou barvu, ale nosím nejraději černou.

* čtenáře, pro které píšu, si představuji: Jako normální uličnické kluky a holky z prvního stupně základky, které baví poznávat svět kolem nich.

* Nejsilnějším zážitkem z dětství je můj skautský slib v zapadlé roklině za Trutnovem, kam jsme museli potmě a mlčky v noci dojít až k místu ozářenému táborovým ohněm. Možná ona skautská čest a hrdost ve mně zůstala i po obrácení, kdy jsem se snažil dětem, které mi Pán Bůh svěřil v našem sboru, dopřát podobné zážitky u sněmovních ohňů našeho indiánského kmene Ohnivý šíp.

Radek Kalenský

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  Na co asi teď myslím... omyl... na svíčkovou!