Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS ČÍ JSOU TO KROKY
Čí jsou to KROKY?

Představuji vám odpovědnou redaktorku Kroků Irenu Zemanovou.

Jsi v důchodu - ale co jsi dělala před tím?

Vystudovala jsem gymnázium a střední pedagogickou školu. Učit jsem nesměla, a tak jsem nastoupila  do práce jako účetní. Potom jsem absolvovala ještě večerní průmyslovku s ekonomickým zaměřením a  pracovala jsem jako technička.

 Čím jsi chtěla být, když jsi byla ve věku čtenářů Kroků? Splnily se ti tvé sny?

Pán Bůh splnil všechny moje sny - ve své verzi. Chtěla jsem být učitelkou. Tou jsem se sice nestala na žádné státní škole, ale víc než čtyřicet let jsem učila ve škole jiné - v nedělní škole = besídce. Taky jsem tři a půl roku připravovala programy pro TWR - vysílání pro děti. Taky jsem 40 let jezdila s dětmi na různé prázdninové pobyty. Už několik let  také učím učitele.

Ke které církvi patříš?

Chodím do Křesťanského sboru v Brně. K víře mě vedli moji rodiče, ale pro Pána Ježíše jsem se musela rozhodnout sama. Bylo mi tenkrát jedenáct let.

A kdo patří k tobě?

Manžela nemám, ale měla jsem čtyři děti v pěstounské péči. Teď už se raduju ze čtyř vnoučat. Patří ke mně ještě bratr s manželkou a synovec s manželkou a dcerou, se kterými bydlím v rodinném domě. No, ještě tam s námi bydlí i kočka Elsa.

Přináší ti práce v redakci Kroků radost?

Určitě ano. V souvislosti s časopisem jsem se setkala s velmi zajímavými lidmi, s lidmi, kterých si vážím, od kterých se učím. Většinou mi dělají radost dopisy od čtenářů. Mrzí mě, že nemám čas na všechny odpovídat.

Jak se takový časopis rodí?

S autory se setkáváme jednou za rok. Dohodneme se, kdo o čem - tematicky bude psát. Pak jim občas napíšu, hlídám termíny, abych všechny příspěvky měla včas, mohla se na nich udělat korektura, posílám je ke grafikovi. Ten je rozdělí na stránky, doplní obrázky a pošle do tiskárny. Tam pošlu objednávku a oni mě pozvou na konečnou korekturu. No a pak už jen připravíme poslední verzi databáze adres, na které se budou Kroky posílat  a čekám, až mi časopis dovezou.  Na to také čekají moje dvě kamarádky, které přijdou - někdy nám pomáhají i naše vnoučata  a  dva kusy a víc připravujeme na poštu. Jednotlivé kusy rozesílá podle našich pokynů jedna organizace.

Kdo všechno na časopise spolupracuje?

Je nás asi 20  asi z devíti církví, roztroušení po celé republice. Ještě, že je to internetové spojení. U těch čísel říkám asi. V dané chvíli to jistě vím přesně, ale ta čísla se mění, podle obsahu a článků.

 Je něco, co ti dělá starosti?

Jsou to takové tři oblasti:! Hledat a poznat nové spolupracovníky, nová témata, která by čtenáře zajímala.! Jak zajistit propagaci a získat další čtenáře, za kterými by Kroky chodily se zábavou a poučením.!Zajistit  finanční krytí vydávání a přimět ty, kdo objednali a zapomínají platit. Jsou i takoví křesťané a to mě ničí na těle i na duši.* Máš něco, co bys chtěla vzkázat čtenářům?Jako správná odpovědná redaktorka jim vzkazuju, aby byli našimi čtenáři i dál a časopis doporučili svým kamarádům. A děkuji jim za dopisy. A já děkuji Tobě za  rozhovor. 

 Ptala se Bohunka Horská