Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS POZDRAV PRO RODIČE
POZDRAV PRO RODIČE
Úvodník 2014-5

Slovo šéfredaktorky

Musíme se omluvit. V srpnu si u nás zařádil tiskařský ŠOTEK. Vloudil se do tiskárny a vyrobil bílé stránky bez tisku. Přišli jsme na to až pozdě. Je to nám i tiskárně velice líto. PROSÍME, pokud máte špatný výtisk, dejte vědět, pošleme vám správný. Děkujeme za pochopení.

Při přípravě tohoto čísla si uvědomuji, že máme tři články o Izraeli. Je to zvláštní a je to dobře. Božím Slovem jsme vybízeni, abychom se modlili za Jeruzalém a za Izrael. Ze sdělovacích prostředků nemáme dost informací, abychom si mohli pravdivě představit podmínky, ve kterých tam lidé žijí a co se v té zemi odehrává. Čtení o židovských svátcích je trochu náročné a plné hebrejských slov. Ale je zajímavé, jak Bůh kladl důraz na to, aby všichni věděli CO slaví a PROČ slaví a to slavení aby plně prožívali. Židé svátků mají hodně, i vícedenních. Asi je pro člověka dobré střídat dny pracovní (všední) a dny sváteční, které se mají prožívat ve společenství s rodinou a přáteli. O důrazu, který klade Bůh na vztahy mezi lidmi, se zde také můžete dočíst – a také ve třech článcích(!): Kája, Štěpán, Kalenský. Je velmi důležité, vlastně základní, jaký je náš vztah k Bohu a jeho Synu. Svědectví o tom nám napsala Markéta.

Co číst mají i naši nejmladší čtenáři, zvlášť, když jim v tom pomohou rodiče nebo starší sourozenci. A všichni mohou luštit a nad články diskutovat.

Příjemné chvíle v podzimní přírodě i s časopisem KROKY všem za redakci přeje
Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-4

Slovo šéfredaktorky

Vždycky, když něco končí, něco jiného začíná. Teď končí prázdniny a začíná další školní rok. Pro někoho nová škola, noví učitelé, nové předměty, noví spolužáci, pro ostatní nové aspoň něco z toho. Pro všechny nová příležitost dovědět se něco nového o světě, ve kterém žijeme, ale i o sobě: co dokážu, jak si umím poručit i jak se umím poslechnout. Je poznat, že jsem trošku starší, šikovnější, moudřejší? Zkuste se zamyslet nad tím, co dovolíte, aby ovlivňovalo vaše rozhodování! Nabídka je bohatá: názory spolužáků, vlastní prospěch, čisté svědomí, souhlasil by s tím Pán Ježíš, co by tomu řekli naši (= rodiče), nehodí se třeba k té situaci nějaký verš a další.
Moc každému přeju, aby každý den prožil něco pěkného, nějaké vítězství, nějakou radost a taky někomu radost udělal. Život nebývá jednoduchý ani pro člověka, který půjde teprve do první třídy. O králi Davidovi asi každý z vás něco ví. Hlavně to, že vyhrál nad Goliášem. To mohl proto, že bojoval za Hospodina a s Ním. Už před tím měl zkušenost vítězství nad nepřítelem menším – medvědem a vlkem. Nedělal vždycky všechno nejlíp. Ale je o něm napsáno, že upřímně chodil s Bohem. To znamená, že jednal s Bohem férově, žádná kulišárna, žádné postranní úmysly. Pro to žehnal Bůh jemu i jeho synům.


A to každému čtenáři za sebe i všechny spolupracovníky přeje
Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-2

Slovo šéfredaktorky

Při distribuci prvního čísla letošního roku se ke spolupráci přihlásil „šotek“ a podařilo se mu pěkně si zařádit. Do jednotlivých čísel byla vložena složenka s poznámkou, že variabilní symbol je na adresním štítku číslo začínající 5.... No a to číslo na adresním štítku tentokrát – poprvé – chybělo. Tímto se omlouvám všem, kteří chtěli platit a museli kvůli tomu telefonovat nebo psát. Předpokládám, že se to už nebude opakovat.
A chci poděkovat těm, kteří volali a mohla jsem se jich zeptat, jak jsou jako čtenáři spokojeni, co se jim líbí a co postrádají. Vybírám z toho, co jsem se dozvěděla:
*syn na Kroky už vždycky čeká
*čteme ho celá rodina
* používám ho v besídce/dorostu
* mohlo by tam být něco na vyrábění
* mohl by vycházet častěji
* vážíme si vaší práce
* je to skvělá práce pro děti
To nás určitě potěšilo. Moc si přejeme, aby KROKY přinesly do každé rodiny zábavu i poučení, kterou jim jiný časopis nemůže nabídnout. Svým čtenářům přibližují život těch, kteří Boha poslouchali a sloužili Mu, jak o nich čteme v Bibli. Také těch, kteří tak žijí dnes třeba i jako školáci.
Na té společné cestě přejeme všem hodně moudrosti a radosti

Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-3

Slovo šéfredaktorky

Končí červen, to znamená, že je první polovina tohoto roku za námi. Školáci dostanou do rukou písemné hodnocení své práce. Jistě mnohým z vás udělá radost a už se všichni těšíte na prázniny. Žádné časné vstávání, psaní úkolů, učení. Prostě úplně jiný rytmus života, jiný život. Ale je to opravdu tak?
KROKY jsou časopis pro celou rodinu. A dospělí vám řeknou, že člověk se učí celý život. Tedy i o prázdninách a o dovolené. Teď jsem nikoho asi moc nepotěšila, ale pokusím se to napravit.
V příštích dnech a týdnech si můžete vyzkoušet být žáky a učiteli zároveň. Jak to myslím? Úkoly si zadávat a taky se zkoušet a hodnotit . Přece všichni, kdo rádi vidí a slyší nové věci, kdo jsou rádi, že dospívají, nebudou o prázdninách chodit se zavázanýma očima a zacpanýma ušima! Už dříve jsme si řekli, že je důležité, co do svého srdce - do svého nitra těmi dvěma branami pouštíme, čím zaměstnáváme svoje myšlenky. Viry nejsou dobré ani v počítači ani v mysli, tím méně v srdci. Dobrým antivirovým programem pro nás třeba je, učit se používat lana. Možná zrovna těch sedm, o kterých se dočtete v tomto čísle. A dávat pozor, aby vás náhodou někdo na nějaké pošpiněné nechytil jako do lasa.
Určitě budete mít příležitost si zazpívat a důvod zpívat chvály vděčnosti a radosti Bohu a Pánu Ježíši.
Moc vám přejeme, abyste po naší krásné vlasti chodili a žili nohama na zemi a hlavou vztyčenou s důvěrou v Boží lásku a moc.


Irena Zemanová se spolupracovníky.

 
Úvodník 2014-1

Slovo šéfredaktorky

Končí druhý měsíc roku 2014. Máme za sebou pololetní vysvědčení, někteří i jarní prázdniny. A před sebou? Právě držíte v rukách první letošní číslo časopisu KROKY. Na vaší cestě příštími dny vás mohou provázet zkušenosti vašich vrstevníků na jejich cestě s Pánem Ježíšem, informace o křesťanských kapelách a hudebnících, o různých misijních aktivitách školáků i dospělých a mnoho dalšího. Kroky vedou odněkud někam – přešlapovat na místě je dobré snad jen v zimě pro zahřátí. Někdy se stane i v křesťanských rodinách (nebo sborech), že máme k sobě nějak daleko. A tehdy je moc důležité udělat kroky správným směrem a pokračovat správnou rychlostí, abychom si vzájemně neutíkali. I v těchto okolnostech vám chtějí KROKY být nablízku. Proto články AWANA od misionáře Radka Kalenského jsou pro celou rodinu.
Někomu snad může být líto, že nemůže říct:“To je můj časopis, možná Ti ho půjčím“.
ALE! V rodinách bývají křesťanské časopisy pro dospělé, některé z nich mají i stránku pro školáky. KROKY je časopis pro školáky, to je pro děti od 6ti let, tedy i pro vaše sourozence a kamarády, kterým ho můžete půjčit. Některé články jsou pro ty, kdo mají už základku za sebou a je v něm dokonce čtení i pro dospělé! Tak jim Kroky můžete půjčit taky! Možná to bude patřit mezi ty kroky správným směrem.
Aby váše kroky provázel Pán Ježíš a KROKY byly inspirací přeje všem čtenářům za všechny spolupracovníky


Irena Zemanová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

KOLIK LIDÍ JE ONLINE

Máme hostů: 5 připojeno

ČÍSLO 1 2014

ČÍSLO 6 2013

ČÍSLO 5 2013

ČÍSLO 4 2013

ČÍSLO 3 2013