Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS POZDRAV PRO RODIČE
POZDRAV PRO RODIČE
Úvodník 2015-1

Slovo šéfredaktorky

Slovo šéfredaktorky
První KROKY roku 2015 se rozešly za vámi, milí čtenáři, aby vám přinesly pozdravy od autorů jednotlivých článků spolu s různými náměty k přemýšlení a rozhovorům.

I v tomto roce bude Kuba povídat o tom, co bylo v Ovečkách, svoji příležitost dostanou detektivové, ale i každý, kdo rád něco luští a louská oříšky různé náročnosti, seznámíte se s dalšími misionáři a misijními možnostmi. Svoje stránky najdou předškoláci i starší školáci, kteří jistě nevynechají čtení důvěrné a i rodiče budou opět zajímat stránky pro celou rodinu. Netopýrek bude s Bambulou dál hledat zajímavosti mezi živými tvory a fotopříběh vás bude seznamovat se životem Beníka i Heidy. Nebude ale uprostřed čísla. Tam bude vkládán dvoulist s příběhem Autobus na konečnou. Ten bude mít pokračování v každém čísle. Komiks (Ne)skutečné příběhy jsou opravdu příběhy, které se dětem skutečně staly, i když se mohou zdát někdy až neskutečné. Opět bude příležitost dovědět se o tom, jak se někdo setkal s Pánem Ježíšem a jak zajímavý je život s Ním.

Myslím, že všichni rádi čteme, co nám píší naši nejmladší autoři: Terka, Štěpán a Kája. Za tu dlouhou dobu, po kterou se s námi sdílí se svými radostmi i starostmi, je už dost známe. Tentokrát píše místo Káji maminka a je to pro nás všechny velmi důležitý vzkaz.
Máme hodně důvodů k vděčnosti a radosti. Ale máme také plakat s plačícími.


Boží moudrost, vedení a pokoj vám přeje
Irena Zemanová se spolupracovníky

 
Úvodník 2014-6

Slovo šéfredaktorky

Přichází za vámi opět časopis KROKY. Mezi naše čtenáře patří několik, kteří s námi drží krok už sedmnáctý rok, který právě tímto číslem uzavíráme. Jejich věrnosti si vážíme. Jsou i takoví, kteří časopis delší dobu četli, potom přestali a teď ho objednávají pro svoje děti.

Za každého čtenáře jsme vděčni. Pro každého z nás – spolupracovníků a autorů je výsadou, že se můžeme sdílet s tím, co na cestě s Pánem Ježíšem a za Ním, prožíváme. Je to vlastně takový odborný časopis pro děti, ale také pro jejich rodiče a přátele, aby se spolu mohli zamýšlet nad Božím slovem a nad tím, jak ho je možno převádět do života. Další zvláštností je, že žádný článek není převzatý nebo přeložený, a že několik autorů je mladších než 18 let.

V tomto čísle se v několika článcích objevuje téma vděčnost. Máme možnost se s radostnou vděčností ohlížet zpět za uplynulými roky a s důvěrou v Boží moc a lásku se dívat dopředu. Nemusíme Bohu radit, co má udělat či zařídit. O svých přáních a plánech s Ním můžeme mluvit, ale spoléhat na to, že On ví a zná a má nás rád.

Tak všechny čtenáře do nového roku provázíme radou: „Svou cestu svěř Hospodinu, doufej v Něho, On sám bude jednat.“ (Ž 37, 5)

Irena Zemanová se svými spolupracovníky

 
Úvodník 2014-5

Slovo šéfredaktorky

Musíme se omluvit. V srpnu si u nás zařádil tiskařský ŠOTEK. Vloudil se do tiskárny a vyrobil bílé stránky bez tisku. Přišli jsme na to až pozdě. Je to nám i tiskárně velice líto. PROSÍME, pokud máte špatný výtisk, dejte vědět, pošleme vám správný. Děkujeme za pochopení.

Při přípravě tohoto čísla si uvědomuji, že máme tři články o Izraeli. Je to zvláštní a je to dobře. Božím Slovem jsme vybízeni, abychom se modlili za Jeruzalém a za Izrael. Ze sdělovacích prostředků nemáme dost informací, abychom si mohli pravdivě představit podmínky, ve kterých tam lidé žijí a co se v té zemi odehrává. Čtení o židovských svátcích je trochu náročné a plné hebrejských slov. Ale je zajímavé, jak Bůh kladl důraz na to, aby všichni věděli CO slaví a PROČ slaví a to slavení aby plně prožívali. Židé svátků mají hodně, i vícedenních. Asi je pro člověka dobré střídat dny pracovní (všední) a dny sváteční, které se mají prožívat ve společenství s rodinou a přáteli. O důrazu, který klade Bůh na vztahy mezi lidmi, se zde také můžete dočíst – a také ve třech článcích(!): Kája, Štěpán, Kalenský. Je velmi důležité, vlastně základní, jaký je náš vztah k Bohu a jeho Synu. Svědectví o tom nám napsala Markéta.

Co číst mají i naši nejmladší čtenáři, zvlášť, když jim v tom pomohou rodiče nebo starší sourozenci. A všichni mohou luštit a nad články diskutovat.

Příjemné chvíle v podzimní přírodě i s časopisem KROKY všem za redakci přeje
Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-4

Slovo šéfredaktorky

Vždycky, když něco končí, něco jiného začíná. Teď končí prázdniny a začíná další školní rok. Pro někoho nová škola, noví učitelé, nové předměty, noví spolužáci, pro ostatní nové aspoň něco z toho. Pro všechny nová příležitost dovědět se něco nového o světě, ve kterém žijeme, ale i o sobě: co dokážu, jak si umím poručit i jak se umím poslechnout. Je poznat, že jsem trošku starší, šikovnější, moudřejší? Zkuste se zamyslet nad tím, co dovolíte, aby ovlivňovalo vaše rozhodování! Nabídka je bohatá: názory spolužáků, vlastní prospěch, čisté svědomí, souhlasil by s tím Pán Ježíš, co by tomu řekli naši (= rodiče), nehodí se třeba k té situaci nějaký verš a další.
Moc každému přeju, aby každý den prožil něco pěkného, nějaké vítězství, nějakou radost a taky někomu radost udělal. Život nebývá jednoduchý ani pro člověka, který půjde teprve do první třídy. O králi Davidovi asi každý z vás něco ví. Hlavně to, že vyhrál nad Goliášem. To mohl proto, že bojoval za Hospodina a s Ním. Už před tím měl zkušenost vítězství nad nepřítelem menším – medvědem a vlkem. Nedělal vždycky všechno nejlíp. Ale je o něm napsáno, že upřímně chodil s Bohem. To znamená, že jednal s Bohem férově, žádná kulišárna, žádné postranní úmysly. Pro to žehnal Bůh jemu i jeho synům.


A to každému čtenáři za sebe i všechny spolupracovníky přeje
Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-2

Slovo šéfredaktorky

Při distribuci prvního čísla letošního roku se ke spolupráci přihlásil „šotek“ a podařilo se mu pěkně si zařádit. Do jednotlivých čísel byla vložena složenka s poznámkou, že variabilní symbol je na adresním štítku číslo začínající 5.... No a to číslo na adresním štítku tentokrát – poprvé – chybělo. Tímto se omlouvám všem, kteří chtěli platit a museli kvůli tomu telefonovat nebo psát. Předpokládám, že se to už nebude opakovat.
A chci poděkovat těm, kteří volali a mohla jsem se jich zeptat, jak jsou jako čtenáři spokojeni, co se jim líbí a co postrádají. Vybírám z toho, co jsem se dozvěděla:
*syn na Kroky už vždycky čeká
*čteme ho celá rodina
* používám ho v besídce/dorostu
* mohlo by tam být něco na vyrábění
* mohl by vycházet častěji
* vážíme si vaší práce
* je to skvělá práce pro děti
To nás určitě potěšilo. Moc si přejeme, aby KROKY přinesly do každé rodiny zábavu i poučení, kterou jim jiný časopis nemůže nabídnout. Svým čtenářům přibližují život těch, kteří Boha poslouchali a sloužili Mu, jak o nich čteme v Bibli. Také těch, kteří tak žijí dnes třeba i jako školáci.
Na té společné cestě přejeme všem hodně moudrosti a radosti

Irena Zemanová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

KOLIK LIDÍ JE ONLINE

Máme hostů: 78 připojeno

ČÍSLO 1 2014

ČÍSLO 6 2013

ČÍSLO 5 2013

ČÍSLO 4 2013

ČÍSLO 3 2013