Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS POZDRAV PRO RODIČE
POZDRAV PRO RODIČE
Úvodník 2014-2

Slovo šéfredaktorky

Při distribuci prvního čísla letošního roku se ke spolupráci přihlásil „šotek“ a podařilo se mu pěkně si zařádit. Do jednotlivých čísel byla vložena složenka s poznámkou, že variabilní symbol je na adresním štítku číslo začínající 5.... No a to číslo na adresním štítku tentokrát – poprvé – chybělo. Tímto se omlouvám všem, kteří chtěli platit a museli kvůli tomu telefonovat nebo psát. Předpokládám, že se to už nebude opakovat.
A chci poděkovat těm, kteří volali a mohla jsem se jich zeptat, jak jsou jako čtenáři spokojeni, co se jim líbí a co postrádají. Vybírám z toho, co jsem se dozvěděla:
*syn na Kroky už vždycky čeká
*čteme ho celá rodina
* používám ho v besídce/dorostu
* mohlo by tam být něco na vyrábění
* mohl by vycházet častěji
* vážíme si vaší práce
* je to skvělá práce pro děti
To nás určitě potěšilo. Moc si přejeme, aby KROKY přinesly do každé rodiny zábavu i poučení, kterou jim jiný časopis nemůže nabídnout. Svým čtenářům přibližují život těch, kteří Boha poslouchali a sloužili Mu, jak o nich čteme v Bibli. Také těch, kteří tak žijí dnes třeba i jako školáci.
Na té společné cestě přejeme všem hodně moudrosti a radosti

Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-1

Slovo šéfredaktorky

Končí druhý měsíc roku 2014. Máme za sebou pololetní vysvědčení, někteří i jarní prázdniny. A před sebou? Právě držíte v rukách první letošní číslo časopisu KROKY. Na vaší cestě příštími dny vás mohou provázet zkušenosti vašich vrstevníků na jejich cestě s Pánem Ježíšem, informace o křesťanských kapelách a hudebnících, o různých misijních aktivitách školáků i dospělých a mnoho dalšího. Kroky vedou odněkud někam – přešlapovat na místě je dobré snad jen v zimě pro zahřátí. Někdy se stane i v křesťanských rodinách (nebo sborech), že máme k sobě nějak daleko. A tehdy je moc důležité udělat kroky správným směrem a pokračovat správnou rychlostí, abychom si vzájemně neutíkali. I v těchto okolnostech vám chtějí KROKY být nablízku. Proto články AWANA od misionáře Radka Kalenského jsou pro celou rodinu.
Někomu snad může být líto, že nemůže říct:“To je můj časopis, možná Ti ho půjčím“.
ALE! V rodinách bývají křesťanské časopisy pro dospělé, některé z nich mají i stránku pro školáky. KROKY je časopis pro školáky, to je pro děti od 6ti let, tedy i pro vaše sourozence a kamarády, kterým ho můžete půjčit. Některé články jsou pro ty, kdo mají už základku za sebou a je v něm dokonce čtení i pro dospělé! Tak jim Kroky můžete půjčit taky! Možná to bude patřit mezi ty kroky správným směrem.
Aby váše kroky provázel Pán Ježíš a KROKY byly inspirací přeje všem čtenářům za všechny spolupracovníky


Irena Zemanová

 
Úvodník 2013-6

Slovo šéfredaktorky

Žijeme v době, kdy se stále něco mění. Jistě i vy se setkáváte s novými typy mobilů, novými programy počítačů, máte namířeno do konkrétního obchodu – a už tam je jiné zboží, jiný majitel, dvousměrné ulice se mění na jednosměrné a mohla bych pokračovat. Kroky přichází za svými čtenáři už 16 let. Napřed jako KROKY časopis pro děti. Potom byl název upřesněn na křesťanský časopis pro děti. Od roku 2011 byl doplněn o slovíčko nejen pro děti a od roku 2013 je to křesťanský časopis pro všechny školou povinné a přátele. Naše KROKY jdou stále stejným směrem. Vedou čtenáře k Bohu cestou, kterou je Pán Ježíš. Ukazatele nám dal sám Bůh ve svém Slově – v Bibli. Průvodci jsou nám starozákonní a novozákonní postavy
a příběhy, ale také zkušenosti a příklady našich předchůdců a současných poutníků. Bůh oslovuje jednotlivce, úkoluje jednotlivce, ale na realizaci se podílí většinou těch jednotlivců víc. Neprotěžuje sólisty.
Nám jde o to, aby časopis KROKY byl místem setkávání a spolupráce křesťanských dětí, rodičů a vedoucích nedělních škol i skupin dorostu. Bůh nás vybízí ke SVOBODĚ. Ne bezohledné, se kterou se tak často setkáváme, ale ke svobodě ZODPOVĚDNÉ. Ta se nejlépe uskutečňuje ve vzájemné provázanosti dětí – rodičů – a sboru v jeho různých službách. Redakční spolupracovníci jsou lidé z různých společenství, nabízí svoje obdarování a vybízí ke spolupráci.
Všem čtenářům bez rozdílu věku přejeme do dalšího roku kroky vedené Moudrostí, provázené pokojem a radostí.
Irena Zemanová

 
Úvodník 2013-5

Slovo šéfredaktorky

Mám ráda podzim. Pro jeho bohatost barev a sklizně toho, co jsme před časem zasadili a nějak opatrovali. Sklízí se na polích i v sadech. Na dobrou úrodu na stromech se čeká někdy i několik let.

Máte v rukou časopis pro školou povinné. Buď jimi jste, nebo patříte mezi jejich přátele – jak je napsáno na titulní straně. Počítáme s tím, že budeme jednou sklízet to, co teď rozséváme a sázíme do srdcí a myslí buď sobě, nebo těm, se kterými se sdílíme, na kterých nám záleží, které máme rádi?

Kroky vedou vždycky odněkud někam (nepřipouštím si přešlapování na místě). Přáním všech redakčních spolupracovníků je, aby naše KROKY vedly od školáků k jejich učitelům v besídkách, nedělních školách, dorostu, aby vedly i k rodičům a zpět. Všichni na stránkách časopisu mohou najít inspiraci, povzbuzení, někdy kouknout do zrcadla. Jistě, že ne všichni na všech stránkách. Ale jde nám o společné dílo, o společnou cestu, která není vždycky snadná či pohodlná, procházíme nejistými snad i nebezpečnými okolnostmi. Máme však bezpečného Průvodce a jasný, jistý cíl.

Všichni máme málo času, ale možná ten společně strávený s vědomím Boží přítomnosti, je právě tím dobrým předpokladem pro dobrou sklizeň.

Všechny čtenáře zdraví naším heslem: Jistým krokem správným směrem

Irena Zemanová

 
Úvodník 2013-4

Slovo šéfredaktorky
Milí čtenáři, jsem ráda, že se s vámi mohu opět pozdravit, a že se spolu projdeme časopisem KROKY. Mám výsadu, že jednotlivé články od spolupracovníků čtu jako první, když každé další číslo sestavujeme. Z toho čtení mám: 1/ užitek, 2/ radost, 3/ prožívám vděčnost. Vděčnost – a za co? Třeba za to, že patřím k dvaceti lidem, které Pán Bůh nějakým řízením spojil, aby svým obdarováním mohli sloužit dalším.
Nevím, jestli existuje křesťanský časopis, jehož cílovou skupinou jsou školáci, ale užitek mají a čtou ho i rodiče, nabízí inspirace pro učitele „nedělky“ předškoláků, školáků i dorostu. Jak názorně vyučovat ty nejmenší vypráví Kuba, detektivkou, hledáním oříšků a „louskáním“ si ověřují svoje vědomosti školáci, kteří bývají také informováni o křesťanské hudbě, o statečných lidech, se kterými se setkáváme na stránkách Bible i v české minulosti. S problémy „náctiletých“ a jejich řešení s rodiči nás seznamují Kája a Štěpán. Představujeme různé misijní aktivity, činnost organizace AWANA i Royal Rangers, Dětskou misii. Radim radí, jak jít krok za krokem k Ježíši a jak jít krok za krokem s Ježíšem.
Mezi těmi dobrovolnými spolupracovníky je 5 autorů, kterým ještě není 18 let. Není to něco mimořádného? Který časopis má takovou redakční sestavu?
Začtěte se do jednotlivých článků i komiksů a nechte se oslovit. Zamyslete se nad tím, jestli nevíte o někom, za kým by KROKY měly chodit také, koho byste měli oslovit vy. Prosím.
Zdravím a přeji dobrý start do nového školního roku i statečné postoje
Irena Zemanová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

KOLIK LIDÍ JE ONLINE

Máme hostů: 122 připojeno

ČÍSLO 5 2013

ČÍSLO 4 2013

ČÍSLO 3 2013

ČÍSLO 2 2013

ČÍSLO 1 2013