Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS POZDRAV PRO RODIČE
POZDRAV PRO RODIČE
Úvodník 2014-4

Slovo šéfredaktorky

Vždycky, když něco končí, něco jiného začíná. Teď končí prázdniny a začíná další školní rok. Pro někoho nová škola, noví učitelé, nové předměty, noví spolužáci, pro ostatní nové aspoň něco z toho. Pro všechny nová příležitost dovědět se něco nového o světě, ve kterém žijeme, ale i o sobě: co dokážu, jak si umím poručit i jak se umím poslechnout. Je poznat, že jsem trošku starší, šikovnější, moudřejší? Zkuste se zamyslet nad tím, co dovolíte, aby ovlivňovalo vaše rozhodování! Nabídka je bohatá: názory spolužáků, vlastní prospěch, čisté svědomí, souhlasil by s tím Pán Ježíš, co by tomu řekli naši (= rodiče), nehodí se třeba k té situaci nějaký verš a další.
Moc každému přeju, aby každý den prožil něco pěkného, nějaké vítězství, nějakou radost a taky někomu radost udělal. Život nebývá jednoduchý ani pro člověka, který půjde teprve do první třídy. O králi Davidovi asi každý z vás něco ví. Hlavně to, že vyhrál nad Goliášem. To mohl proto, že bojoval za Hospodina a s Ním. Už před tím měl zkušenost vítězství nad nepřítelem menším – medvědem a vlkem. Nedělal vždycky všechno nejlíp. Ale je o něm napsáno, že upřímně chodil s Bohem. To znamená, že jednal s Bohem férově, žádná kulišárna, žádné postranní úmysly. Pro to žehnal Bůh jemu i jeho synům.


A to každému čtenáři za sebe i všechny spolupracovníky přeje
Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-2

Slovo šéfredaktorky

Při distribuci prvního čísla letošního roku se ke spolupráci přihlásil „šotek“ a podařilo se mu pěkně si zařádit. Do jednotlivých čísel byla vložena složenka s poznámkou, že variabilní symbol je na adresním štítku číslo začínající 5.... No a to číslo na adresním štítku tentokrát – poprvé – chybělo. Tímto se omlouvám všem, kteří chtěli platit a museli kvůli tomu telefonovat nebo psát. Předpokládám, že se to už nebude opakovat.
A chci poděkovat těm, kteří volali a mohla jsem se jich zeptat, jak jsou jako čtenáři spokojeni, co se jim líbí a co postrádají. Vybírám z toho, co jsem se dozvěděla:
*syn na Kroky už vždycky čeká
*čteme ho celá rodina
* používám ho v besídce/dorostu
* mohlo by tam být něco na vyrábění
* mohl by vycházet častěji
* vážíme si vaší práce
* je to skvělá práce pro děti
To nás určitě potěšilo. Moc si přejeme, aby KROKY přinesly do každé rodiny zábavu i poučení, kterou jim jiný časopis nemůže nabídnout. Svým čtenářům přibližují život těch, kteří Boha poslouchali a sloužili Mu, jak o nich čteme v Bibli. Také těch, kteří tak žijí dnes třeba i jako školáci.
Na té společné cestě přejeme všem hodně moudrosti a radosti

Irena Zemanová

 
Úvodník 2014-3

Slovo šéfredaktorky

Končí červen, to znamená, že je první polovina tohoto roku za námi. Školáci dostanou do rukou písemné hodnocení své práce. Jistě mnohým z vás udělá radost a už se všichni těšíte na prázniny. Žádné časné vstávání, psaní úkolů, učení. Prostě úplně jiný rytmus života, jiný život. Ale je to opravdu tak?
KROKY jsou časopis pro celou rodinu. A dospělí vám řeknou, že člověk se učí celý život. Tedy i o prázdninách a o dovolené. Teď jsem nikoho asi moc nepotěšila, ale pokusím se to napravit.
V příštích dnech a týdnech si můžete vyzkoušet být žáky a učiteli zároveň. Jak to myslím? Úkoly si zadávat a taky se zkoušet a hodnotit . Přece všichni, kdo rádi vidí a slyší nové věci, kdo jsou rádi, že dospívají, nebudou o prázdninách chodit se zavázanýma očima a zacpanýma ušima! Už dříve jsme si řekli, že je důležité, co do svého srdce - do svého nitra těmi dvěma branami pouštíme, čím zaměstnáváme svoje myšlenky. Viry nejsou dobré ani v počítači ani v mysli, tím méně v srdci. Dobrým antivirovým programem pro nás třeba je, učit se používat lana. Možná zrovna těch sedm, o kterých se dočtete v tomto čísle. A dávat pozor, aby vás náhodou někdo na nějaké pošpiněné nechytil jako do lasa.
Určitě budete mít příležitost si zazpívat a důvod zpívat chvály vděčnosti a radosti Bohu a Pánu Ježíši.
Moc vám přejeme, abyste po naší krásné vlasti chodili a žili nohama na zemi a hlavou vztyčenou s důvěrou v Boží lásku a moc.


Irena Zemanová se spolupracovníky.

 
Úvodník 2014-1

Slovo šéfredaktorky

Končí druhý měsíc roku 2014. Máme za sebou pololetní vysvědčení, někteří i jarní prázdniny. A před sebou? Právě držíte v rukách první letošní číslo časopisu KROKY. Na vaší cestě příštími dny vás mohou provázet zkušenosti vašich vrstevníků na jejich cestě s Pánem Ježíšem, informace o křesťanských kapelách a hudebnících, o různých misijních aktivitách školáků i dospělých a mnoho dalšího. Kroky vedou odněkud někam – přešlapovat na místě je dobré snad jen v zimě pro zahřátí. Někdy se stane i v křesťanských rodinách (nebo sborech), že máme k sobě nějak daleko. A tehdy je moc důležité udělat kroky správným směrem a pokračovat správnou rychlostí, abychom si vzájemně neutíkali. I v těchto okolnostech vám chtějí KROKY být nablízku. Proto články AWANA od misionáře Radka Kalenského jsou pro celou rodinu.
Někomu snad může být líto, že nemůže říct:“To je můj časopis, možná Ti ho půjčím“.
ALE! V rodinách bývají křesťanské časopisy pro dospělé, některé z nich mají i stránku pro školáky. KROKY je časopis pro školáky, to je pro děti od 6ti let, tedy i pro vaše sourozence a kamarády, kterým ho můžete půjčit. Některé články jsou pro ty, kdo mají už základku za sebou a je v něm dokonce čtení i pro dospělé! Tak jim Kroky můžete půjčit taky! Možná to bude patřit mezi ty kroky správným směrem.
Aby váše kroky provázel Pán Ježíš a KROKY byly inspirací přeje všem čtenářům za všechny spolupracovníky


Irena Zemanová

 
Úvodník 2013-6

Slovo šéfredaktorky

Žijeme v době, kdy se stále něco mění. Jistě i vy se setkáváte s novými typy mobilů, novými programy počítačů, máte namířeno do konkrétního obchodu – a už tam je jiné zboží, jiný majitel, dvousměrné ulice se mění na jednosměrné a mohla bych pokračovat. Kroky přichází za svými čtenáři už 16 let. Napřed jako KROKY časopis pro děti. Potom byl název upřesněn na křesťanský časopis pro děti. Od roku 2011 byl doplněn o slovíčko nejen pro děti a od roku 2013 je to křesťanský časopis pro všechny školou povinné a přátele. Naše KROKY jdou stále stejným směrem. Vedou čtenáře k Bohu cestou, kterou je Pán Ježíš. Ukazatele nám dal sám Bůh ve svém Slově – v Bibli. Průvodci jsou nám starozákonní a novozákonní postavy
a příběhy, ale také zkušenosti a příklady našich předchůdců a současných poutníků. Bůh oslovuje jednotlivce, úkoluje jednotlivce, ale na realizaci se podílí většinou těch jednotlivců víc. Neprotěžuje sólisty.
Nám jde o to, aby časopis KROKY byl místem setkávání a spolupráce křesťanských dětí, rodičů a vedoucích nedělních škol i skupin dorostu. Bůh nás vybízí ke SVOBODĚ. Ne bezohledné, se kterou se tak často setkáváme, ale ke svobodě ZODPOVĚDNÉ. Ta se nejlépe uskutečňuje ve vzájemné provázanosti dětí – rodičů – a sboru v jeho různých službách. Redakční spolupracovníci jsou lidé z různých společenství, nabízí svoje obdarování a vybízí ke spolupráci.
Všem čtenářům bez rozdílu věku přejeme do dalšího roku kroky vedené Moudrostí, provázené pokojem a radostí.
Irena Zemanová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

KOLIK LIDÍ JE ONLINE

Máme hostů: 6 připojeno

ČÍSLO 1 2014

ČÍSLO 6 2013

ČÍSLO 5 2013

ČÍSLO 4 2013

ČÍSLO 3 2013