Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS POZDRAV PRO RODIČE
POZDRAV PRO RODIČE
Úvodník 2015-6
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo čtenářům

KROKY vychází od roku 1998 a právě držíte v rukách jeho poslední letošní číslo.

Zatím nevíme, jestli KROKY budou vycházet a za svými čtenáři přicházet i v příštím roce. Zatím nevíme, jak vyjdeme s financemi a čtenářů ubývá, i když těm, kdo je čtou, se líbí, přinášejí zábavu i poučení, inspirace. ALE – už v tomto čísle jsme otevřeli nové téma o krásách naší vlasti „Hurá na výlet!“ a s novými autory pokračujeme v rubrice „Světoznámí Čechové“. Máme tři nové spolupracovnice, z nich dvě mají maturitu teprve před sebou. Z toho máme radost.

Určitě by stálo za pokus, zeptat se kamarádů, které znáte z jiných sborů nebo z nějakých pobytů, jestli za nimi KROKY chodí. K propagaci vám můžeme poslat starší čísla i několik celých ročníků.

Stále jsou školáci a jejich přátelé, kteří o tomto specielním časopisu nevědí. Užívám slovo specielní záměrně, protože je to časopis hlavně pro školáky a taky trochu pro rodiče a vedoucí besídek a dorostů. A je to časopis o Bibli, o Bohu, Pánu Ježíši a životě s ním, jak ho prožívají vaši vrstevníci nebo prožívali dospělí, když taky chodili do školy.

Končíme další kaledářní rok. Pro někoho snad nebyl zvlášť významný, ale někdo prožil třeba velké překvapení nebo nějakou důležitou změnu v životě. Co nás čeká v příštím roce, nevíme. Pokud je Tvůj život v rukou Pána Ježíše, když jsi Mu ho odevzdal, jsi v bezpečí. A s důvěrou, radostí a vděčností si připomínej zaslíbení, která nám zanechal ve svém Slovu a všechno, čím Tě Bůh každý den obdarovává a čím Ti připomíná svou lásku a Tvou důležitost.

Abyste vykročili jistým krokem správným směrem přeje vám všem čtenářům

Irena Zemanová se spoluoracovníky

 
Úvodník 2015-5
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo čtenářům

Milí naši čtenáři, když připravuji další číslo časopisu a dávám dohromady příspěvky jednotlivých spolupracovníků, přemýšlím nad tím, jestli je čtete taky s takovým zájmem, jako já. Velmi si vážím toho, že prostřednictvím Kroků mohou uplatnit své dary a mnohé z nás obohatit tím, že se sdílí s tím, co prožívají, se svými zkušenostmi a také tím, jak k nim mluví Boží Slovo.

Původně to byl časopis pro školáky a mohl oslovovat i učitele nedělních škol (Kuba i předškoláků) a dorostu tím, jaká nabízel témata k zamyšlení a diskuzi. Je moc důležité, abychom všichni – děti i dospělí uměli samostatně myslet a svoje myšlenky formulovat. Ke správné diskuzi je třeba předmět hovoru znát, svoje myšlenky umět jasně formulovat aniž bychom napadali a uráželi další diskutující. S tím se v současné době v médiích moc nesetkáváme. „Oblékat“ myšlenky do slov a vět je něco úplně jiného, než mluvit v holých větách nebo posílat stručné SMS. Čeština je krásná řeč, bohatá na vazby a výrazy, které se někdy dost těžko překládají, protože to v jiné řeči ani tak vyjádřit nejde. Čeští PÍSMÁCI byli známí tím, že rozuměli a mluvili dobře česky – byli ovlivněni češtinou Bible Kralické, kterou četli, i když tím v určité době hodně riskovali.

Jsme rádi, že Kroky přichází s nabídkou četby a inspirací i pro rodiče (články Awana). Rodina, to jsou rodiče a děti a zvlášť společně strávený čas. Toho je málo. Proto raděj tím a nad tím, co je důležité.

K tomu moudrost, pokoj a radost přeje

Irena Zemanová a spolupracovníci

 
Úvodník 2015-4
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo čtenářům

Tak nevím, za kým nebo ke komu ty naše KROKY chodí, kdo je čte. Na různých konferencích nebo na cestách se setkávám s lidmi, kteří časopis čtou a dost ho chválí. Ale v posledním čísle byly dva úkoly bez prozrazené odpovědi, (které bývají v Louskáčku) s tím, že za odpověď poslanou do redakce bude odměna. Víte, kolik přišlo odpovědí? JEDNA. A ani jeden pozdrav z prázdnin poštou, e-mailem nebo SMS. Ta zpětná vazba nám opravdu chybí.

Předpokládáme, že jste prázdniny užili podle svých přání a představ – aspoň z větší části.

V tomto čísle se mimo jiné dozvíte, jak se daří Káje, co dělal Štěpán a co prožívala Terka, vaši kamarádi – naši nejmladší spolupracovníci. Ale vybízejí ke spolupráci i vás, čtenáře. Spolu s námi se můžete modlit za sebe navzájem, za misionáře v různých koutech světa, za věřící lidi na Ukrajině a za ty, kteří se jim snaží různě pomáhat, za pronásledované křesťany kdekoli na světě. Jistě máte i soukromé prosby a přání. Z jejich vyslyšení máte radost a o tu se s námi můžete také podělit. Asi znáte přísloví: Sdílená radost – dvojnásobná radost. Apoštol Pavel nás vybízí, abychom se radovali s radujícími a plakali s plačícími. (Řím 12,15). Určitě máme za co děkovat a k těm díkům máme připojovat ty naše prosby.(Fil 4,6) To je, myslím, dobrá rada pro začátek dalšího školního roku. Misionáře Bůh neposílá jen do vzdálených zemí. On je potřebuje i v každé škole a v každé třídě tady u nás.

K tomu vám přejeme hodně moudrosti, odvahy a radosti.

Irena Zemanová se spolupracovníky

 
Úvodník 2015-3
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo čtenářům

Školní rok za námi, prázdniny před námi – co víc si mohou školáci přát? Asi každý si představuje ty prázdninové dny trochu jinak a někdy může být dost složité se na ten společně ( i jednotlivě) strávený čas v rodině domluvit.

V tomto roce uvádíme články o mravencích. Trávit čas s jejich společností v nohavici nebo v botě by nemuselo být zrovna příjemné, ale Šalomoun nám radí, abychom se od nich učili moudrosti (Přísloví 6,6). Třeba také to, jak si vzájemně vycházet vstříc a pomáhat. Takže učení se asi nevyhneme ani o prázdninách, a to nejen od mravenců.

V tomto čísle je zase něco nového – začínáme čtení NEJ-Česka. Naše země je moc krásná, zajímavá a narodilo se zde hodně významných a pro svět důležitých lidí, o kterých není čas si povídat ve škole. Tak se s těmi jejich úspěchy trochu seznámíme.

Za Káju píše opět její maminka, pozdrav od ní si můžete přečíst.

V každém čísle bývají roztroušeny nějaké „oříšky“ a rozlousknuté jsou v Louskáčku. Jenže my v redakci bychom rádi měli zpětnou vazbu, tak máte tentokrát dva úkoly bez prozrazené odpovědi za odměnu, když je pošlete do redakce. A udělá nám radost, když nám z prázdnin napíšete nebo pošlete pozdrav.

Krásné dny prožité v pohodě a s radostí bez ohledu na počasí vám přeje

Irena Zemanová za spolupracovníky.

 
Úvodník 2015-2
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo šéfredaktorky

V tomto čísle se společně zatouláme hodně daleko – do Číny a do Nepálu. Ne jen tak na dovolenou. Jedná se o zvláštní poznávací cestu. Určitě je v těch zemích hodně přírodních krás, ale nás zajímají hlavně lidé, kteří tam žijí a jak žijí. Seznámíme se s nimi prostřednictvím misionářů, kteří mají velký zájem o to, aby se lidé i v těch končinách dověděli o Boží lásce k člověku a o tom, co Pán Ježíš pro nás udělal.

Že cesta životem s Pánem Ježíšem jako Zachráncem a Rádcem je zajímavá, někdy napínavá, ale vždycky s dobrým cílem, se dočtete v několika dalších článcích.

Luštitele potěší Louskáček a mladší čtenáře i stránky, které jsou určeny jim.

A nezapomněli jsme ani na rodiče – vy jim nezapomeňte KROKY půjčit a upozornit zvlášť na článek s hlavičkou AWANA. Ten bývá určený hlavně jim.

Opět chybí pozdrav od Káji – píše za ni maminka, protože Kája zatím není zdravá a potřebuje naše modlitby.

Příběh o Emě Autobus na konečnou (uprostřed čísla) si schovávejte, abyste se k němu mohli snadno vracet. Bude nás provázet tímto rokem.

KROKY přináší i různé náměty k přemýšlení a diskuzím, tak vás mohou inspirovat k rozhovorům i v dorostu.

Přejeme všem příjemné jarní dny a úspěšné zakončení školního roku a zdravíme naším heslem: Jistým krokem správným směrem
Irena Zemanová a spolupracovníci.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL