Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home O NÁS POZDRAV PRO RODIČE
POZDRAV PRO RODIČE
Úvodník 2015-5
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo čtenářům

Milí naši čtenáři, když připravuji další číslo časopisu a dávám dohromady příspěvky jednotlivých spolupracovníků, přemýšlím nad tím, jestli je čtete taky s takovým zájmem, jako já. Velmi si vážím toho, že prostřednictvím Kroků mohou uplatnit své dary a mnohé z nás obohatit tím, že se sdílí s tím, co prožívají, se svými zkušenostmi a také tím, jak k nim mluví Boží Slovo.

Původně to byl časopis pro školáky a mohl oslovovat i učitele nedělních škol (Kuba i předškoláků) a dorostu tím, jaká nabízel témata k zamyšlení a diskuzi. Je moc důležité, abychom všichni – děti i dospělí uměli samostatně myslet a svoje myšlenky formulovat. Ke správné diskuzi je třeba předmět hovoru znát, svoje myšlenky umět jasně formulovat aniž bychom napadali a uráželi další diskutující. S tím se v současné době v médiích moc nesetkáváme. „Oblékat“ myšlenky do slov a vět je něco úplně jiného, než mluvit v holých větách nebo posílat stručné SMS. Čeština je krásná řeč, bohatá na vazby a výrazy, které se někdy dost těžko překládají, protože to v jiné řeči ani tak vyjádřit nejde. Čeští PÍSMÁCI byli známí tím, že rozuměli a mluvili dobře česky – byli ovlivněni češtinou Bible Kralické, kterou četli, i když tím v určité době hodně riskovali.

Jsme rádi, že Kroky přichází s nabídkou četby a inspirací i pro rodiče (články Awana). Rodina, to jsou rodiče a děti a zvlášť společně strávený čas. Toho je málo. Proto raděj tím a nad tím, co je důležité.

K tomu moudrost, pokoj a radost přeje

Irena Zemanová a spolupracovníci

 
Úvodník 2015-4
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo čtenářům

Tak nevím, za kým nebo ke komu ty naše KROKY chodí, kdo je čte. Na různých konferencích nebo na cestách se setkávám s lidmi, kteří časopis čtou a dost ho chválí. Ale v posledním čísle byly dva úkoly bez prozrazené odpovědi, (které bývají v Louskáčku) s tím, že za odpověď poslanou do redakce bude odměna. Víte, kolik přišlo odpovědí? JEDNA. A ani jeden pozdrav z prázdnin poštou, e-mailem nebo SMS. Ta zpětná vazba nám opravdu chybí.

Předpokládáme, že jste prázdniny užili podle svých přání a představ – aspoň z větší části.

V tomto čísle se mimo jiné dozvíte, jak se daří Káje, co dělal Štěpán a co prožívala Terka, vaši kamarádi – naši nejmladší spolupracovníci. Ale vybízejí ke spolupráci i vás, čtenáře. Spolu s námi se můžete modlit za sebe navzájem, za misionáře v různých koutech světa, za věřící lidi na Ukrajině a za ty, kteří se jim snaží různě pomáhat, za pronásledované křesťany kdekoli na světě. Jistě máte i soukromé prosby a přání. Z jejich vyslyšení máte radost a o tu se s námi můžete také podělit. Asi znáte přísloví: Sdílená radost – dvojnásobná radost. Apoštol Pavel nás vybízí, abychom se radovali s radujícími a plakali s plačícími. (Řím 12,15). Určitě máme za co děkovat a k těm díkům máme připojovat ty naše prosby.(Fil 4,6) To je, myslím, dobrá rada pro začátek dalšího školního roku. Misionáře Bůh neposílá jen do vzdálených zemí. On je potřebuje i v každé škole a v každé třídě tady u nás.

K tomu vám přejeme hodně moudrosti, odvahy a radosti.

Irena Zemanová se spolupracovníky

 
Úvodník 2015-3
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo čtenářům

Školní rok za námi, prázdniny před námi – co víc si mohou školáci přát? Asi každý si představuje ty prázdninové dny trochu jinak a někdy může být dost složité se na ten společně ( i jednotlivě) strávený čas v rodině domluvit.

V tomto roce uvádíme články o mravencích. Trávit čas s jejich společností v nohavici nebo v botě by nemuselo být zrovna příjemné, ale Šalomoun nám radí, abychom se od nich učili moudrosti (Přísloví 6,6). Třeba také to, jak si vzájemně vycházet vstříc a pomáhat. Takže učení se asi nevyhneme ani o prázdninách, a to nejen od mravenců.

V tomto čísle je zase něco nového – začínáme čtení NEJ-Česka. Naše země je moc krásná, zajímavá a narodilo se zde hodně významných a pro svět důležitých lidí, o kterých není čas si povídat ve škole. Tak se s těmi jejich úspěchy trochu seznámíme.

Za Káju píše opět její maminka, pozdrav od ní si můžete přečíst.

V každém čísle bývají roztroušeny nějaké „oříšky“ a rozlousknuté jsou v Louskáčku. Jenže my v redakci bychom rádi měli zpětnou vazbu, tak máte tentokrát dva úkoly bez prozrazené odpovědi za odměnu, když je pošlete do redakce. A udělá nám radost, když nám z prázdnin napíšete nebo pošlete pozdrav.

Krásné dny prožité v pohodě a s radostí bez ohledu na počasí vám přeje

Irena Zemanová za spolupracovníky.

 
Úvodník 2015-2
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo šéfredaktorky

V tomto čísle se společně zatouláme hodně daleko – do Číny a do Nepálu. Ne jen tak na dovolenou. Jedná se o zvláštní poznávací cestu. Určitě je v těch zemích hodně přírodních krás, ale nás zajímají hlavně lidé, kteří tam žijí a jak žijí. Seznámíme se s nimi prostřednictvím misionářů, kteří mají velký zájem o to, aby se lidé i v těch končinách dověděli o Boží lásce k člověku a o tom, co Pán Ježíš pro nás udělal.

Že cesta životem s Pánem Ježíšem jako Zachráncem a Rádcem je zajímavá, někdy napínavá, ale vždycky s dobrým cílem, se dočtete v několika dalších článcích.

Luštitele potěší Louskáček a mladší čtenáře i stránky, které jsou určeny jim.

A nezapomněli jsme ani na rodiče – vy jim nezapomeňte KROKY půjčit a upozornit zvlášť na článek s hlavičkou AWANA. Ten bývá určený hlavně jim.

Opět chybí pozdrav od Káji – píše za ni maminka, protože Kája zatím není zdravá a potřebuje naše modlitby.

Příběh o Emě Autobus na konečnou (uprostřed čísla) si schovávejte, abyste se k němu mohli snadno vracet. Bude nás provázet tímto rokem.

KROKY přináší i různé náměty k přemýšlení a diskuzím, tak vás mohou inspirovat k rozhovorům i v dorostu.

Přejeme všem příjemné jarní dny a úspěšné zakončení školního roku a zdravíme naším heslem: Jistým krokem správným směrem
Irena Zemanová a spolupracovníci.

 
Úvodník 2015-1
POZDRAV PRO RODIČE - POZDRAV PRO RODIČE

Slovo šéfredaktorky

První KROKY roku 2015 se rozešly za vámi, milí čtenáři, aby vám přinesly pozdravy od autorů jednotlivých článků spolu s různými náměty k přemýšlení a rozhovorům.

I v tomto roce bude Kuba povídat o tom, co bylo v Ovečkách, svoji příležitost dostanou detektivové, ale i každý, kdo rád něco luští a louská oříšky různé náročnosti, seznámíte se s dalšími misionáři a misijními možnostmi. Svoje stránky najdou předškoláci i starší školáci, kteří jistě nevynechají čtení důvěrné a i rodiče budou opět zajímat stránky pro celou rodinu. Netopýrek bude s Bambulou dál hledat zajímavosti mezi živými tvory a fotopříběh vás bude seznamovat se životem Beníka i Heidy. Nebude ale uprostřed čísla. Tam bude vkládán dvoulist s příběhem Autobus na konečnou. Ten bude mít pokračování v každém čísle. Komiks (Ne)skutečné příběhy jsou opravdu příběhy, které se dětem skutečně staly, i když se mohou zdát někdy až neskutečné. Opět bude příležitost dovědět se o tom, jak se někdo setkal s Pánem Ježíšem a jak zajímavý je život s Ním.

Myslím, že všichni rádi čteme, co nám píší naši nejmladší autoři: Terka, Štěpán a Kája. Za tu dlouhou dobu, po kterou se s námi sdílí se svými radostmi i starostmi, je už dost známe. Tentokrát píše místo Káji maminka a je to pro nás všechny velmi důležitý vzkaz.
Máme hodně důvodů k vděčnosti a radosti. Ale máme také plakat s plačícími.


Boží moudrost, vedení a pokoj vám přeje
Irena Zemanová se spolupracovníky

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL