Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
ČÍSLO 3/09
POSTAVA PRO DETEKTIVY - Málo nebo moc?
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

Sledoval, jak lidé postupně přistupují k pokladně. Někdo jen vhodil připravenou částku peněz a zase odešel. Někteří velmi zjevně a pomalu přistupovali, aby si každý stihl dobře spočítat, jak vysokou částku hodlají uvolnit ze své kapsy. (A nutno podotknout, že to skutečně nebyly malé sumy).
Pozoroval to všechno, mlčel, protože … (celé v časopise)

Zdena Sedláčková
 
AWANA – Hledání směru
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

Já v cizím městě byl a na nádraží stál.
Autobus míjel autobus.
Jak dostat se mám domů, nevěděl, jen jako dítě přemýšlel.
Na tabulích všech vozů těch
jen čísla byla, chyběl směr.
V tom zmatku nenadálém radit jsem se šel,
nikdo však nic tu nevěděl.
Já do pláče se dal, že ztraceným se stal.
Tu přišel člověk, směr mi ukázal.
Na zastávce i autobus už stál.
Čekal na mne!
S číslem i názvem!
Já nastoupil a nemeškal.
Já křesťanem se stal.

Kamil David
 
PLAVEME PROTI PROUDU - Cesta ke svobodě
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

Ahoj holky a kluci!
Příběh, který si dnes můžete přečíst, se skutečně odehrál asi před 40 lety. Je o klukovi, který se rozhodl plavat proti proudu nejen obrazně, ale oslova. Nepředbíhejme však …

...Ze všech sil plaval směrem od lodi i za tu cenu, že zemře. Jeho zesláblé a prokřehlé tělo leželo na hladině. Byl ve vodě již tři a půl hodiny a nebyla již naděje na záchranu. Sergej se poprvé v životě začal modlit. Začal … (celé v časopise)

vaše teta Míša

 
ZDRAVÍ KÁJA
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

... V nemocnici jsem pochopila spoustu dalších věcí. Ne vždycky si ví doktoři rady. U mě si dokonce mysleli, že lžu a nemoc hraju. Pan doktor o tom mluvil s tátou. Musela jsem jít i k psychologovi, jestli nejsem narušená nebo co.

Taky jsem poznala kluka, kterého doma týrali. Modřiny měl všude. Tak jsem mu dala čokoládu, kterou mi naši donesli a on začal brečet. Nikdy ještě nedostal čokoládu. A to mu bylo asi 12 let. Přivezli i holku z osmé třídy, která … (více v časopise)

Vaše Kája

 
WYCLIFFOVI PŘEKLADATELÉ BIBLE
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

- mezinárodní misijní společnost,
- hlavní cíl: přeložit Bibli do všech národních jazyků,
- Projekt Vize 2025 – zpřístupnit Bibli všem v jejich jazyku do roku 2025.

Přehled v číslech:
/Zdroj: web WBT, Vision2025.org/

Počet obyvatel Země: 6,7 miliardy
Počet jazyků, jimiž se na světě mluví: 6909
Počet jazyků potřebující překlad: 2393
Počet jazyků, které už mají překlad Bible (část nebo celou): 2479
Počet probíhajících jazykově rozvojových a překladatelských programů: 1998

(více v časopise)

Dana Popovská
 
KROK ZA KROKEM
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

BOŽÍ DOPIS PRO TEBE

...Bibli se říká a) Boží slovo – vším, co je v Bibli napsáno k tobě může Bůh promluvit., b) Meč Ducha – když si budeš Boží slovo pamatovat, budeš vždy vědět, co máš dělat, může tě ochránit před pokušením., c) Chléb z nebe – tvoje tělo potřebuje každý den jíst, tvoje duše také.
Boží slovo je pro ni to nejlepší jídlo...

PŘEDE DVEŘMI DO NEBESKÉHO KRÁLOSTVÍ

Ahoj holky a kluci. Tohle čtení je teď už jen pro ty z vás, kteří se na rozcestí rozhodli jít cestou, která vede směrem do Božího království. Je tu okamžik napětí! Opravdu mne má Pán Bůh tak rád, že by se se mnou chtěl setkat? … (více v časopise)

 

 
RECEPTY PANA BREBENTY
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

Mrkev společnice

Rychlý salát

Mrkev místo moučníku

(celé v časopis)

dobrou chuť přeje všem váš BREBERTA
 
NAŠE OTÁZKY A VAŠE ODPOVĚDI
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

1) Myslíš si, že závislost je vážným problémem dnešní společnosti?

2) Myslíš si, že dívání se na televizi je škodlivé?

3) Jaká forma závislosti je podle tebe nejhorší?

4) Jaký je tvůj názor na počítačové hry?

(celé v časopise)

Závislost sama o sobě není špatná. Tím, že jsme závislí na jídle, pití nebo třeba na vzduchu – to není nic špatného, jsou to pouze lidské potřeby. Mezi ty tzv. zdravé závislosti patří také závislost na Ježíši. A právě Ježíše musíme mít na prvním místě. Jestli chcete ověřit svoji nezávislost na počítači nebo na televizi, zkuste třeba tohle. Před začátkem hraní na počítači, nebo filmu, si jděte přečíst Bibli, i kdyby to znamenalo, že nestihnete jeho začátek. Podle toho snadno poznáte, na čem jste závislí víc.

Tentokrát odpovídali: Elda – 15 let, Zábřeh; Oleg – 16 let, Moskva, Rusko; Julča – 20 let, Zábřeh; Adámek – 8 let, Loštice.

Ahojte všichni vaši Ewik a Ládík

 
VY SLEDUJETE, MY HODNOTÍME - Americký trhák
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

(celé v časopise)
Byla jsem zklamaná a uražená, protože takhle jsem si tedy ten závěr dne rozhodně nepředstavovala. Očekávala jsem salvy smíchu a místo toho se každý kamsi vytratil. Hupsla jsem do peřin a hlavu jsem strčila pod polštář. Chtělo se mi brečet. A jak se mi tak zavíraly oči, napadl mě příběh z Bible. Byl o té prostitutce, kterou chtěli lidé za její hřích ukamenovat. A když Ježíš řekl:Kdo jsi bez hříchu, první hoď kamenem ...“, tak se všichni „zdekovali“. I já jsem ten večer zůstala sama, jen s Ježíšem. A možná, že ten večer Ježíš každému z nás řekl: „Jdi a už nehřeš!“

Hana Švecová

 
DENÍK BOŽÍHO BOJOVNÍKA
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

Znáš svoje nepřátele?

A) Nepřátelé v duchovní oblasti
(Ef.6,12)

Jak můžeš bojovat?
(Jak.4,7)

B) Nepřátelé v nás samotných
jsou to naše zlé zvyky a špatné vlastnosti. Třeba …

C) Nepřátelé okolo nás

lidé, které znáš a kteří tě nesnáší, pomlouvají, dělají naschvály a ani nemají důvod.
Mnoho lidí neví, … (celé v časopise)

 Danka

 
TŘINÁCTÁ KOMNATA
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

Dnešní téma: MNOHO PODOB LÁSKY

Když se řekne LÁSKA, každý z vás si vybaví něco úplně jiného. To proto, že každý je úplně jiný. Ale není LÁSKA JAKO LÁSKA. Jedno slovo – a přesto skrývá mnoho podob. A o tom si dnes něco málo řekneme. Existují čtyři řecká slova, která vystihují různé podoby lásky. Pojďme se ně podívat:

STORGE

FILIA

EROS

AGAPE

(celé v časopise)

S láskou teta Míša


 
DOPIS Z IZRAELE
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

Milí kamarádi!
Máte rádi moře? My tady máme vlastně tři. Středozemní, které je od Jeruzaléma tak hodinu cesty autem, takže tam můžeme zajet na jedno odpoledne. Někdy jsou vlny tak vysoké, že se koupat vůbec nesmí. Skákat ve vlnách je obrovská zábava. Když se dost vyřádíme, stavíme hrady v písku. Úplně na jihu Izraele na hranici s Egyptem máme kousek Rudého moře. To není zdaleka tak divoké a nebezpečné a krývá úžasné přírodní krásy. Když se podíváte s brýlemi a šnorchlem pod hladinu, otevře se vám úplně nový neznámý svět korálů, ryb a různých mořských živočichů. Mají nádherné barvy a všemožné tvary. Vždycky jsem věděla, že má náš Stvořitel fantazii, ale pod mořskou hladinou prostě nevycházím z údivu.

Pak máme ještě v poušti Mrtvé moře. Je to takové solné jezero, které obsahuje minerály s léčivým účinkem. To mě až zas tak nezajímá. Voda v něm tak nadnáší, že si na ní prostě můžete lehnout a nechat se kolébat. Ale jinak se tam nic moc dělat nedá. Ať si tam rodiče zajedou sami.

Přeji vám hezké prázdniny ať už u moře, rybníka, řeky nebo kdekoli jinde.

Z Izraele vás pozdravuje Daniel

 
MÍSTO ÚVODU
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 3/09

V tomto třetím letošním čísle je několikrát předmětem uvažování Láska. I z toho pohledu, že je bolestné, když ji někdo nemá, nezná nebo jí má málo.

Během volných dnů o prázdninách a dovolené je hodně příležitostí k setkávání, poznávání nových přátel a kamarádů. Přátelství obohacuje, přináší radost, ale je důležité i proto, že se v něm sdílíme také se starostmi. Lásku nemáme využívat ani zneužívat, ať ji přijímáme nebo dáváme. V současné době, kdy slovo dluh slyšíme ve všech pádech a tvarech, zní jasně Boží rada: „Nikomu nebývejte nic dlužni, leda lásku.“

Lásku dokazujeme ČINEM, činu předchází MYŠLENKA. Moc se mi líbí malý rebusek, který je součástí tohoto mého pozdravu. Myšky nemáme rádi ani v bytě ani ve spíži, v přírodě snáz uvidíme nějakou myší díru než myšku živou, ta před námi včas utíká. Ale taková myš-Lenka, to je něco jiného.

Moc všem i sobě přeju, aby na nás dobré myš(ky)-Lenky odněkud vykukovaly co nejčastěji, abychom je neodháněli, ale realizovali. Mínusové konto není dobré ani v bance, ani v životě.

A ještě přání - dobře prožité volné dny, bohaté na pěkné zážitky a krásná přátelství.

Za redakci Irena Zemanová