Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
ČÍSLO 6/09
OBSAH 6.ČÍSLA ROKU 2009
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

Postava

Awana

Ve včelím domečku

Plaveme proti proudu - Dvě slova

Moravští bratři

Zdraví Kája

Znovu po roce jsou tu vánoce

Kroky do neznáma

Zdraví Štěpán

Armáda suchých kostí

Krok za krokem...K

Tim 2,2

Martínkův sen

Vánoční Betlehem

Louskáčkovy oříšky

Kuba na táboře

TIP na zajímavé čtení

Není všechno zlato…

Naše otázky a Vaše odpovědi

Netopýrek - Nečekané setkání

13-tá komnata

Pro předškoláky

Dopis z Izraele

Krok za krokem s…

Báseň

 
PLAVEME PROTI PROUDU – Dvě slova
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

... Za chvíli ze sešitu zbylo jen hejno papírových vlaštovek, šála a čepice byla na vyhození. A nos? Vypadá určitě hůř než klaun. Možná, že červená se už změnila na fialovou. Ne – do školy dnes Vašek rozhodne už nepůjde. Otočil se směrem k řece. Náhle ucítil v temeni prudkou bolest. Zatočila se mu hlava, a pak už viděl jen tmu.Co se odehrálo v následujících hodinách a dnech Vašek nevěděl ... (celé v časopise)

teta Míša

 
ZDRAVÍ ŠTĚPÁN
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

Ahoj kamarádi z Kroků, mám jednoho dobrého kamaráda. Jmenuje se Tomáš a je z našeho sboru. Je starší, chodí už do mládeže a je na gymplu. Ale nevadí mu kamarádit se s klukem ze šestky. Nedávno mu zemřela babička a on se mi svěřil, že ho moc mrzí, jak se k ní někdy ošklivě choval. Musel jsem o tom hodně přemýšlet. Někdy se fakt ke Káje nebo k mamce nechovám nejlíp. Sice se později omluvím, ale stejně jsem se postaral o zkaženej čas. Mohli bychom se mít tak dobře, kdybychom si to sami nekazili.
Naši nejdřív nechtěli, abych šel na pohřeb. Měl jsem školu a museli by mě omlouvat z vyučování. Ale nakonec mě mamka omluvila. Tomáš totiž moc stál o to, abych tam byl. Asi mě potřeboval. Myslel jsem na to, že mít kamaráda v těžkých chvílích není marná věc. Taky jsem si uvědomil, že na pohřbu i potom ve sborovém domě o tetě všichni moc hezky mluvili. Byla to strašně nenápadná paní. A i přesto, že to rodinu i lidi ve sboru hodně zasáhlo, všichni mluvili o shledání. Verš na parte byl z Joba. Job tam říká, že je mu jasný, že jeho Vykupitel je živý a jednou se postaví nad jeho prachem.
Jo a ještě jednu věc jsem poznal. Sbor držel při sobe. Kdo mohl pomohl. A všichni hledali pomoc u Ježíše. Tak tady mezi těma lidma jsem moc rád. Tohle jsem vám chtěl dneska říct.

Štěpán

 
NAŠE OTÁZKY A VAŠE ODPOVĚDI
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

Milí čtenáři! Obvykle pro mě bývá velmi složité, vymyslet téma “Našich otázek a vašich odpovědí“. Tentokrát to však byla výjimka, protože jsem to měl vymyšlené asi tak za 1 minutu. To mě docela zarazilo a začal jsem nad tím přemýšlet. Vždycky totiž, když tuhle práci dělám, tak se před tím modlím, ale ještě nikdy se mi nestalo, že by odpověď přišla tak rychle a jasně.. a možná už vím. Na tyhle “Naše otázky a vaše odpovědi“ jsem si vzpomněl až po uzávěrce, takže jsem na to měl málo času.

Téma: Hudba

1) Myslíš si, že hudba muže škodit?

2) Jaký styl hudby, nebo skupinu, by podle tebe poslouchal Ježíš, kdyby byl tady na zemi?

3) Posloucháš častěji křesťanskou, nebo normální hudbu?

4) Myslíš si, že nejlepší způsob, jak chválit Boha, je hudbou?

5) Myslíš si, že Ježíš ti chce radit v tom, jakou hudbu poslouchat?

(odpovědi v časopise)

Odpovídali: Adam 9 let, Loštice. Jantris 17 let, Skrbeň. Petr 15 let, Hostice. Martina, 19 let, Jindřichův Hradec.

Ahojte všichni vaši Ewik a Ládík

Redakce : Milí čtenáři, zkuste si na otázky odpovědět taky. A napište nám, které odpovědi se vám nejvíc líbily, se kterými souhlasíte. Například : 1/jméno

 
NETOPÝREK - Nečekané setkání
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

(více v časopise)
... A tak jsem ho po několik večerů sledoval, jak opatrně chytá moje kamarády, zapisuje si o nich zajímavé věci a zase je pouští na svobodu. Potom mi povídal o době po tom, kdy se rozhodl změnit svůj život. A o to se s vámi určitě podělím, protože, i když jsem se setkával se zajímavými zvířaty, do hlubin moře či doprostřed pouště jsem neměl možnost se podívat. Proto si myslím, že profesorovo povídání bude určitě moc zajímavé.

Váš Netopýrek

 
TŘINÁCTÁ KOMNATA
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

Ahoj holky a kluci! V minulém čísle Kroků jsme hledali recept jak „upéct“ šťastné manželství. A dnes si budeme povídat o tom, co dělat, když se něco nepovede – když se nám to štěstí „připálí“.

Mráčky, mraky, krupobití ….

Bleskosvod

Cesta za sluníčkem

Cesta k propasti – k rozvodu

Rozvod
Rozvod znamená roztržení něčeho, co bylo srostlé. Je to vždy bolestivá záležitost, která nezůstane bez následků. Naše společnost nabízí rozvod jako řešení na manželské problémy ještě dříve, než se vůbec dva lidé vezmou. Důkazem jsou i předmanželské smlouvy o majetku, dětech, bydlení. Taková smlouva v podstatě říká: „Až mě přestaneš bavit, hodím tě do odpadkového koše“ Rozvod není v Božím srdci ... (celé v časopise)

S láskou teta Míša
 
DOPIS Z IZRAELE
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

(více v časopise)
... V listopadu se konalo v Turecku mistrovství světa mládeže v šachu. Zvítězila dívka Izraelka Marsel Efroimski. Když stála na stupni vítězů s pohárem v ruce a čekala, až zazní izraelská hymna, prožila smutné zklamání. Turci izraelskou hymnu nenechali zaznít. Takové to někde na světe je.

Z Izraele vás zdraví Daniel

 
VŠEM ČTENÁŘŮM, ČTENÁŘKÁM, JEJICH PŘÍBUZNÝM A ZNÁMÝM
ROČNÍK 2009 - ČÍSLO 6/09

Začínáme třináctý rok, ve kterém budou KROKY vycházet za svými čtenáři. Velmi si vážíme vaší přízně: časopis čtete, platíte předplatné – někteří nejen za sebe, ale i pro někoho dalšího, někdo platí víc, protože mu to Bůh položil na srdce. A taky nám píšete. Nejen Louskáčkovi (to docela málo), ale do redakce připomínky, lístky a dopisy pro naše povzbuzení a pro radost. Upřímně vám za to DĚKUJEME. A taky za trpělivost, protože na naši odpověď musíte občas čekat.
Něco SE ZMĚNILO: náš vydavatel, evidence, způsob placení: složenku na předplatné vkládáme už do tohoto čísla. Moc PROSÍME, abyste předplatné uhradili v průběhu ledna a února složenkou nebo z účtu, důležitý je variabilní symbol (na adresním štítku číslo začínající 5....)
Trochu se změnil tým našich redakčních spolupracovníku. Rádi PŘIVÍTÁME, když se k nám bude chtít někdo připojit.
NEMĚNÍ SE náš zájem o naše děti a snaha přiblížit jim evangelium, Pána Ježíše, Boha a život s Ním. On je jediná jistota a autorita, na kterou je možno se spolehnout.
S PŘÁNÍM, abyste v příštím roce zakoušeli Jeho moc, lásku a pro každý den si vyprošovali moudrost...

...Vás se všemi spolupracovníky ZDRAVÍ Irena Zemanová