Kroky

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Home
ČÍSLO 2/12


Příběhy z historie
ROČNÍK 2012 - ČÍSLO 2/12

Příběh druhý: Zvláštní úkol

Ahoj holky a kluci, kdo se chce něco nového dozvědět, ať neotáčí stránku! Právě tady je zbrusu nový, zajímavý, poučný a povzbuzující příběh z historie.

...

Ďáblova lež o tom, že požehnaný je jen ten, kdo je úspěšný, bohatý, slavný, mocný nebo v postavení – pronikla i k našim srdcím. (Je to všude kolem nás, a tak ďábel nemá těžkou práci.) Vezměme však z Boží ruky i takové „požehnání“, které...

...

S láskou teta Míša

(celé v časopise)

 

 
Kuba a...
ROČNÍK 2012 - ČÍSLO 2/12

Král a královna...

Ahoj holky a kluci, v klubu Oveček se tento rok učíme Desatero Božích přikázání. To už víte. Tentokrát jsme si povídali o přikázání „NESESMILNÍŠ.“ Takové slovo jsem doma neslyšel. Byl jsem tedy zvědavý, co znamená.

...

Posedali jsme si do řady a příběh o jednom království mohl začít. V tom království žili manželé král s královnou a...

...

Pak jsme se sklonili k modlitbě a modlili jsme se každý za svou maminku, tatínka, bratra nebo sestru. Do sešitu jsme si namalovali ruku a...

...

Kuba

(celé v časopise)

 

 
Krok za krokem s Ježíšem: Podnájemník
ROČNÍK 2012 - ČÍSLO 2/12

Bydlíme ve velkém rodinném domě, máme tu dost místa a občas u nás bydleli lidé, kteří to potřebovali. Nějakou dobu u nás bydlel jeden pán, který neměl kde bydlet. Byl moc rád, že má svůj pokoj, zařídil si ho sedačkou, skříněmi, prostě pěkný pokojík. Byli jsme domluveni, co u nás může (chodit domů, kdy chce, vždyť je dospělý), co musí (uklízet) a co nesmí (kouřit, vodit si sem cizí návštěvy). Tak abychom mohli žít pod jednou střechou jako dobří sousedé.

Jednou provedl něco, co neměl, a nebylo to jen jednou ani dvakrát, tak jsem mu řekl, že se bude muset vystěhovat. Bylo mi ho líto, trochu jsme si povídali. Vyprávěl, jak vyrůstal a dověděl jsem se přitom, že v životě už udělal pár špatných věcí. Zároveň se slzami v očích vyprávěl, že by tak rád žil spořádaným životem, měl hezké bydlení, hodnou ženu, rodinu, kde by všichni byli spokojení. Avšak to, jak žil a co dělal, byl pravý opak toho, co chtěl.

Nabízel jsem mu, že Pán Ježíš jeho život změní. Dá mu sílu být vlídný, nerozzuřit se a neurazit se při každé příležitosti, naučí ho tomu, co je potřeba k životu, který má smysl.

A taky že mu odpustí všechno to zlé, co už udělal. Tento mladý pán to nechtěl slyšet, nechtěl ani uvěřit v Boha, myslel si, že Bůh je zlý a nechtěl s Bohem žít.

Nakonec jeho bydlení u nás skončilo tak, že se rozzlobil, urazil, řekl, že si všechno můžu nechat, že odchází…

jsem si přitom uvědomil, jak bylo důležité, když jsem v jedenácti letech přijal Pána Ježíše; modlil jsem se, aby mi odpustil moji neposlušnost a všechno zlé, co jsem dělal, řekl jsem mu, že vím, že on za to všechno musel umřít a že věřím, že mi to odpouští. A taky jsem mu řekl, že teď už chci žít s ním.

Způsob, jak ten mladý muž odcházel, mi připomněl verš z Bible:

„Bůh totiž člověku, který je mu milý, dává moudrost a poznání i radost. Hříšníka však nechá lopotit se, shánět a hromadit věci, které nakonec musí předat tomu, kdo se líbí Bohu.“ Kazatel 2,26

Jenda

 
Awana: Braňme svoje děti
ROČNÍK 2012 - ČÍSLO 2/12

...

Pokaždé, když v našem sboru přinášíme k požehnání nové miminko, si zároveň kladu otázku – jaký člověk z něho vyroste? Bude se přiznávat k Pánu Ježíši i v dospělosti? Dnešní křesťanský rodič to nemá v „přinášení dětí ke Kristu“ vůbec jednoduché. Když dítě z křesťanské rodiny...

...

Křesťanství totiž není jen sbírka pravd a biblických příběhů, ale pronikání Božího Ducha do všech pórů naší rodiny. Tedy...

...

Radek Kalenský
misionář Awany

(celé v časopise)

 

 
Nástrahy ve světě počítačů
ROČNÍK 2012 - ČÍSLO 2/12

Dvakrát mysli, jednou klikni...

...

Samozřejmě, ne vše je na internetu a ve světě počítačů špatné a závadné. Jen je zapotřebí dát si pozor, abychom různým vykukům, podvodníkům a dalším pacholkům nesedli na lep. Neboť když jim sedneme, tak máme velký problém my – ne oni.

...

Zkrátka si pamatujte, že „klikat“ u počítače je třeba především hlavou!

Tomáš

(celé v časopise)

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL